Μόρια των βελτιώσεων και οριστικών τοποθετήσεων των εκπαιδευτικών γενικής και ειδικής αγωγής καθώς και των μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ

Από τη ΔΔΕ Λάρισας και το Τμήμα Γ’ Προσωπικού ανακοινώνονται τα μόρια των βελτιώσεων και οριστικών τοποθετήσεων των εκπαιδευτικών γενικής και ειδικής αγωγής καθώς και των μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ , που υπέβαλαν σχετική αίτηση για το σχολικό έτος 2023-2024.

Από 14/02/2024 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 19/02/2024 θα υποβάλλονται τυχόν αιτήσεις διόρθωσης λαθών, οι οποίες θα εξετάζονται αρμοδίως για τις περιπτώσεις που προβλέπονται από την εγκύκλιο και ως εκ τούτου δύναται να γίνεται διόρθωση στις ηλεκτρονικές αιτήσεις εφόσον χρειάζεται .

Οι Δ/ντες έχουν την υποχρέωση να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους εκ/κούς των σχολείων τους για την ανακοίνωση των μορίων βελτιώσεων και οριστικών τοποθετήσεων.