Δελτίο Τύπου ΔΔΕ Λάρισας για την εκδήλωση με θέμα - ΑΙ και εκπαιδευτικοί

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Λάρισας  και τo  Πάρκο Καινοτομίας JOIST και συνδιοργανώνουν ενημερωτική εκδήλωση με θέμα ΑΙ και εκπαιδευτικοί.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Απριλίου 2024, 11.00 - 14.00, στο JOIST.

Στην εκδήλωση θα πραγματοποιήσει παρέμβαση διαδικτυακά, ο Κωνσταντίνος Δασκαλάκης, Καθηγητής του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Επιστήμης Υπολογιστών του ΜΙΤ και μέλος του Εργαστηρίου Πληροφορικής και Τεχνητής Νοημοσύνης του MIT.

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Θεσσαλίας.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε:

• Εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Προσωπικό Σχολικών Μονάδων
  • Σχολικούς Συμβούλους
  • Γονείς
  • Μαθητές 12- 18 ετών

Στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς θα χορηγηθούν Βεβαιώσεις Συμμετοχής από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας.

Η είσοδος στην εκδήλωση είναι ελεύθερη. Μάθετε περισσότερα για τη διοργάνωση και δηλώστε συμμετοχή: AI & Εκπαιδευτικοί

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 26/04/2024 09:23