ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΙΜΗΣ και ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ για το ΔΗΜΟΣΙΟ σχολείο μας!

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΙΜΗΣ & ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ για το ΔΗΜΟΣΙΟ σχολείο μας!

Με την ολοκλήρωση του σχολικού έτους 2022-2023 και με αφορμή την ολοκλήρωση της θητείας των Διευθυντών και Υποδιευθυντών των σχολικών μονάδων,  η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνει την εκδήλωση:   “ΤΙΜΗ & ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ για το ΔΗΜΟΣΙΟ σχολείο μας”

την Τετάρτη  21  Ιουνίου 2023 και ώρα 12:00 στο Αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας.

Η εκδήλωση απευθύνεται στους απερχόμενους Διευθυντές και Υποδιευθυντές των σχολικών μονάδων που ολοκληρώνουν τη θητεία τους, καθώς και στους νέους Διευθυντές που αναλαμβάνουν το ερχόμενο σχολικό έτος.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:

• αναφορά σε δράσεις σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Λάρισας, που υλοποιήθηκαν το σχολικό έτος 2022-2023,
  • την αποτίμηση δράσεων και εκπαιδευτικών προγραμμάτων του τμήματος Εκπαιδευτικών Θεμάτων της ΔΔΕ Λάρισας το σχολικό έτος 2022-2023,
  • την απονομή των ειδικών Βραβείων EWWR στις 35 σχολικές μονάδες που συμμετείχαν στη δράση «ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΙΩΣΗΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ 2022»,
  • τον αποχαιρετισμό των απερχόμενων Διευθυντών και Υποδιευθυντών των σχολικών μονάδων,
  • την υποδοχή των νέων Διευθυντών.

Την εκδήλωση θα πλαισιώσει  μουσικό σύνολο εκπαιδευτικών του  Μουσικού Σχολείου Λάρισας.

Η ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΔΔΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΡΓΥΡΩ ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ