• Κατηγορία Μεταθέσεις
  • Διαβάστηκε 965 φορές

[ΑΝΑΝΕΩΣΗ 2η] - Εγκύκλιος μεταθέσεων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2017-2018

[ΑΝΑΝΕΩΣΗ 20-11-2017] : Παράταση υποβολής αιτήσεων μέχρι και τη Δευτέρα 27-11-2017 και ώρα 15:00

[ΑΝΑΝΕΩΣΗ 07-11-2017] : 1. Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλουν δήλωση για οριστική τοποθέτηση και για βελτίωση, χωρίς να αναγράφουν προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων. 2. ΑΠΑΝΤΕΣ οι εκπ/κοί που δεν είναι τοποθετημένοι σε συγκεκριμένη σχολική μονάδα υποχρεούνται να υποβάλλουν αίτηση τοποθέτησης. 3. Αίτηση υποβάλλουν και οι εκπ/κοί που δεν έχουν συμπληρώσει πλήρες έτος στην περιοχή της οργανικής τους θέσης.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 06-11-2017 έως 20-11-2017 και ώρα 15:00, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr)

α) γενικές από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης,
β) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ,
γ) στα Μουσικά Σχολεία,
δ) στα Καλλιτεχνικά Σχολεία,
ε) στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης και
στ) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή

ΑΠΑΝΤΕΣ οι εκπ/κοί που δεν είναι τοποθετημένοι σε συγκεκριμένη σχολική μονάδα υποχρεούνται να υποβάλλουν  αίτηση τοποθέτησης. Αίτηση υποβάλλουν και οι εκπ/κοί που δεν έχουν συμπληρώσει πλήρες έτος στην περιοχή της οργανικής τους θέσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 28/11/2017 11:30