• Κατηγορία Μαθητές
  • Διαβάστηκε 163 φορές

Διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση για μαθητές και μαθήτριες Γ Λυκείου ΓΕΛ και ΕΠΑΛ

Διαδικτυακή Ενημερωτική Εκδήλωση για μαθητές και μαθήτριες Γ Λυκείου με θέμα:

«Γνωρίζω το Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού και τις διαδικασίες εισαγωγής»

Το Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης – Κ.Ε.Σ.Υ. Λάρισας δια των εκπαιδευτικών Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό σε συνεργασία με το Κ.Ε.Σ.Υ. Καρδίτσας και των αντίστοιχων εκπαιδευτικών, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας και το Νομαρχιακό Τμήμα της Πανελλήνιας Ένωσης Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής – Ν.Τ. Π.Ε.Π.Φ.Α. Λάρισας

διοργανώνουν

Διαδικτυακή Ενημερωτική Εκδήλωση για μαθητές και μαθήτριες Γ Λυκείου με θέμα:

την Πέμπτη  11 Φεβρουαρίου 2021 και  ώρα 15:00

μέσω της πλατφόρμας WEBEX.

Ο σύνδεσμος  θα δοθεί στους  μαθητές και τις μαθήτριες από το Σχολείο τους και στους απόφοιτους από τα Κ.Ε.Σ.Υ. με την παράκληση να συνδεθούν 10΄νωρίτερα της καθορισμένης ώρας.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης είναι:

15:00 Καλωσόρισμα στην εκδήλωση από τους εκπαιδευτικούς Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό.

15:10 Παρουσίαση του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας από την κ. Μπεκιάρη Αλεξάνδρα, επίκουρη καθηγήτρια Τ.Ε.Φ.Α.Α. Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

15:30 Παρουσίαση των διαδικασιών εισαγωγής στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού από την κ. Μπατσίλα Δάφνη, υπεύθυνη Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας.

15:50 Επαγγελματικά δικαιώματα και προοπτικές αποφοίτων των Τμημάτων Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού, παρουσίαση από τον κ. Τσιτώτα Κωνσταντίνο, Πρόεδρο του Ν.Τ.  Π.Ε.Π.Φ.Α. Λάρισας.

16:05 Υποβολή ερωτήσεων από τους μαθητές και τις μαθήτριες και απαντήσεις από τους ομιλητές/τριες.

16:15 Λήξη της εκδήλωσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 11/02/2021 10:37